Jaarstukken 2025

Voortgang 2025

Paginanummer in website: 130

Voortgang 2025

 

Openbaar groen

Collegetarget meer groen: In deze collegeperiode komt er 20 hectare groen bij, of de planvorming hiervoor wordt afgerond zodat de uitvoering ervan uiterlijk in 2026 start.

Realisatie 2024: 17,4 hectare , waarvan 6,3 hectare als groene daken

Mijlpaal 2025: 18,5 ha

Realisatie 2025: 26,9 ha, waarvan 8,3 ha als groene daken

Het actieplan De groenagenda 2023-2026: Rotterdam gaat voor groen is eerder door het college vastgelegd. De inspanningen hebben geleid tot een zeer positief resultaat: met 26,9 hectare is de target meer dan behaald.

Groenagenda en klimaatadaptief

Met de groenagenda werkte de gemeente niet alleen aan 20 ha extra groen. Ook de andere doelstellingen van de groenagenda liggen op schema:

  • 31 klimaatadaptieve projecten zijn gereed en 19 worden uitgevoerd in 2026.
  • 8 pleinen zijn gereed, 2 in uitvoering en 5 volgen in 2026.
  • 620 straten zijn gezamenlijk actief met groen in 2025 via Opzoomer Mee.
  • Meer dan 40 hectare bijenlandschap is aangelegd.
  • 58 groenblauwe schoolpleinen heeft Rotterdam in totaal, 13 pleinen zijn in voorbereiding. 

Mobiliteit

Rotterdamse Verkeeraso Aanpak 2.0
Eind 2025 heeft het college het programma ‘Rotterdamse Verkeersaso Aanpak 2.0 (RVA 2.0) voor de periode 2025-2030 behandeld, en besloten het actieplan voor 2026 uit te voeren. Een stedelijke visie en omvangrijk pakket aan maatregelen moeten op basis van signalen uit gebieden, en in samenwerking met gebiedsorganisaties, wijkraden en andere partners, leiden tot maatwerk. Het programma RVA2.0 is bedoeld om structurele maatregelen te realiseren in 3 fasen:1. hoe we op termijn de stad doordacht ingericht willen hebben (Verkeersveiligheid by design, meer handhaving), met oog voor de Rotterdammers én de overlastgevers (3 E's), 2. hoe we kunnen doorpakken door bestaande maatregelen slimmer en efficiënter te maken en 3. hoe we vooralsnog op de korte termijn ook aso-brandjes zullen blijven blussen. In 2025 hebben we, samen met de politie, handhavingsacties en verkeerscontroles uitgevoerd. Op een aantal plekken is de fysieke inrichting aangepast met als hoogtepunt de goed ontvangen pilot met de Groene Oase op de Meent. EUR/Big’R heeft onderzoek gedaan naar het gedrag van de overlastgevers en aanbevelingen gedaan voor een vervolg. Ondertussen wordt er hard gewerkt aan de mogelijkheden om een geluidscamera toe te passen.

Verkeerscirculatieplan Rotterdam
Op 20 mei 2025 is het Verkeerscirculatieplan (VCP) Rotterdam vastgesteld door het college van B&W. Met een pakket van 25 circulatiemaatregelen wordt efficiënt gebruik gemaakt van het bestaande wegennet in de binnenstad en omliggende wijken. Doorgaand verkeer dat nu dwars door de stad reist wordt met deze maatregelen gestimuleerd om te kiezen voor de hoofd- en randwegen. Hiermee wordt ruimte gecreëerd voor verkeer dat een bestemming heeft in de stad. Er wordt gewerkt aan het tot stand brengen van een uitvoeringsteam zodat alle VCP-maatregelen de komende jaren ook daadwerkelijk kunnen worden uitgevoerd.

Zelfrijdende bus
Sinds het najaar van 2025 rijden twee zelfrijdende bussen op het traject tussen Rotterdam The Hague Airport en metrostation Meijersplein. Dit was een primeur in Nederland. Op dit moment rijden de bussen (buslijn 533) volgens dienstregeling, nog wel met een safety driver achter het stuur. Dam Shuttles, de exploitant van deze buslijn, is samen met MRDH en RET in gesprek met RDW en Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat om toestemming te krijgen om ook zonder safety driver op de openbare weg te mogen gaan rijden. Vanuit de huidige praktijkervaringen hebben we er vertrouwen in dat dit op een veilige en verantwoorde wijze kan. Vanuit onze rol als wegbeheerder volgen we dit proces nauwkeurig, en zorgen we onder andere voor afstemming met nood- en hulpdiensten en de omgeving.

Aanpak 30 km/u
Rotterdam voert gefaseerd een maximumsnelheid van 30 km/u in op 115 straten. De uitvoering startte in juni 2025 in Hillegersberg-Schiebroek, Overschie en Rozenburg. In het najaar zijn een groot deel van de straten in Hoek van Holland, Charlois, Feijenoord, Centrum en Delfshaven uitgevoerd. Vanwege slecht weer zullen in Q1 2026 met name in Charlois, Delfshaven en centrum de fysieke maatregelen nog uitgevoerd moeten worden. Vanaf begin 2026 is er gestart met de uitvoering van de straten in Kralingen-Crooswijk, Noord en Prins-Alexander (na heraanbesteding) en in de straten van de stad met hoge OV-impact, in overleg met RET en MRDH. De laatste stand van de uitvoering is als volgt: op 42% van de straatdelen is de snelheid aangepast naar 30 km/u, op 26% zijn de borden geplaatst, maar moeten de fysieke maatregelen nog worden uitgevoerd en bij 32% van de straten moet de uitvoering nog starten.

Voorbeelden
Op verschillende locaties in de stad wordt gewerkt aan het verbeteren van de verkeersveiligheid en de fietsinfrastructuur. Enkele voorbeelden:

Vasteland-Erasmusbrug (Centrum)
In augustus 2025 is gestart met de 1e fase van werkzaamheden aan de kruising Vasteland-Erasmusbrug. Deze plek is al tijdelijk voorzien van betonblokken. In het coalitieakkoord Eén Stad is afgesproken deze tijdelijke situatie om te vormen naar een permanente situatie.

Aveling (Hoogvliet)
In maart 2025 is gestart met groot onderhoud aan de Aveling in Hoogvliet. Tegelijkertijd worden vijf rotondes vergroot en verkeersveiliger gemaakt. Twee van de rotondes zijn onderdeel van de collegetarget verkeersveiligheid: Aveling-Lengweg en Aveling-Groene Kruisweg.

Hoogvlietsekerkweg (Hoogvliet)
Samen met de gemeente Albrandswaard is de Hoogvlietsekerkweg in Hoogvliet verbeterd door het aanbrengen van fietssuggestiestroken. Hiermee is een comfortabele, vlotte en veilige fietsverbinding gerealiseerd tussen de gemeenten Albrandswaard en Rotterdam.

Collegetarget Verkeersveiligheid: We verbeteren de verkeersveiligheid in Rotterdam door effectieve maatregelen te treffen op 30 meest van de meest verkeersonveilige locaties in de stad.

Realisatie 2024: 4

Begroting 2025: 10

Realisatie 2025: 2

Tot en met 2025 zijn totaal 8 locaties opgeleverd. In 2025 zijn er 2 locaties gereedgekomen. Net over de jaarwisseling zijn nog twee extra targetlocaties opgeleverd. Zoals eerder gerapporteerd zal de doelstelling van dertig locaties naar verwachting pas eind 2026 worden gehaald. Dit betekent dat het target niet op tijd (eind 2025) wordt behaald met alleen de locaties die voldoen aan de definitie van de collegetarget. Dit komt doordat het collegetarget ambitieus is door de invoering van een nieuwe, integrale methode om verkeersonveiligheid te bepalen op basis van slachtoffers, modelrisico en beleving. Hiermee is de focus verschoven van curatief naar preventief beleid, inclusief nieuwe effectmeting en evaluatie. De selectiefase duurde langer door dataverzameling en nieuwe werkwijzen, waardoor de aanpak van locaties later startte, terwijl de oude aanpak doorging. Door de vele werkzaamheden in de buitenruimte en een doorlooptijd van circa twee jaar voor projecten, is verdere opschaling niet overwogen en zou dit vanaf 2024 ook weinig effect meer hebben gehad.

Ondertussen worden deze bestuursperiode per jaar veel méér verkeersonveilige locaties aangepakt. Deze voldoen echter niet allemaal aan de criteria van de target. Het gaat bijvoorbeeld om blackspots of locaties waar Rotterdammers zich onveilig voelen. Totaal zijn deze collegeperiode 26 onveilige locaties verbeterd (10 collegetargetlocaties en 16 overige locaties). Eind van deze collegeperiode zullen daarmee wel meer dan 30 locaties verkeersveiliger zijn gemaakt. 

 

Woningbouwproductie

Collegetarget woningbouwproductie: Het college start in de komende drie en een half jaar met de bouw van 12.500 tot 14.500 nieuwe woningen. Van deze woningen (uitgezonderd tijdelijke woningen) behoort 20% tot het sociale segment en 35% tot het middensegment. 

Mijlpaal cumulatief tot en met 2025: 12.500-14.500

Realisatie cumulatief 1 juli 2022 t/m 2024: 8.392

Realisatie cumulatief 1 jul 2022 t/m 2025: 12.538

Waarvan 26% in het sociale segment, 34% in het middensegment, 23% in het hogere segment en 13% in het topsegment. Van de laatste 3% is de prijscategorie onbekend. Daarnaast is er binnen het totaal aantal van 12.538 woningen gestart met de bouw van 441 tijdelijke woningen. Het collegetarget is bijna behaald, waarbij alleen het aandeel middensegment net niet is gehaald.

Wonen en bouwen

De gemeente heeft gewerkt aan het garanderen van een planvoorraad van nieuwe woningbouwprojecten voor de middellange termijn, door voortgang te houden in de lopende gebiedsontwikkelingen zoals M4H, Brainpark en Stadionpark.
Er vindt voorbereidend werk plaats voor nieuwe ontwikkelingen. Onder meer de gebiedsuitwerking De Van Nelleknoop en het opstellen van een gebiedsambitiedocument voor De Esch. In de gebieden komen de opgaves rond wonen, werken en verblijven samen.

Omgevingswet

De gemeente werkt aan de Uitvoeringsstrategie Omgevingsvisie. Het college heeft deze begin juli als concept vastgesteld. Definitieve vaststelling volgt begin 2026.

Voor het NOVEX-gebied Rotterdamse haven hebben het Rijk, de provincie, het Havenbedrijf Rotterdam en de gemeente Rotterdam eind maart 2025 een eerste versie van een Uitvoeringsagenda opgesteld. Hierin staat een aantal sleutelafspraken. Een van de sleutelafspraken is de start van een verkenning ruimtegebrek haven en impuls leefomgeving. Hiervoor is begin 2026 de startbeslissing genomen in het Bestuurlijk Overleg MIRT.

In 2024 is het ontwikkelperspectief NOVEX Zuidelijke Randstad vastgesteld. In 2025 heeft Bestuurlijk Overleg Leefomgeving met de Uitvoeringsagenda 2.0 ingestemd. Samenwerkingspartners van de Zuidelijke Randstad hebben als doel de uitvoeringsagenda door te ontwikkelen naar een regionale investeringsagenda (RIA). 

De afspraken in de NOVEX Zuidelijke Randstad en NOVEX Rotterdamse haven beïnvloeden het nationale ruimtelijk beleid dat wordt vastgelegd in de Nota Ruimte.

Financiële afwijkingen ten opzichte van de bijgestelde begroting 2025

Stedelijke ontwikkeling - € 17.737 
Grondexploitaties en gebiedsexploitatie - € 15.113 
Parkeren - € 2.133 
Tijdelijke regeling realisatiestimulans € 12.235 
Niet doorbelaste apparaatslasten naar projecten - € 9.524 
Vrijval voorziening dubieuze debiteuren

€ 2.034

Voorziening Schiehaven Noord - € 580 
Diverse afwijkingen - € 4.656